09 Lip 2016

Ciało zna odpowiedź

„CIAŁO ŻYJE W RZECZYWISTOŚCI UMYSŁU”
Alexander Lowen

Będziesz miał możliwość poczuć, co znaczy mieć głęboki KONTAKT ze sobą. Spojrzysz na swoje CIAŁO i symptomy z innej płaszczyzny. Bez względu na to w jakiej konwencji terapeutycznej pracujesz, analiza bioenergetyczna zapewne wzbogaci Cię osobiście i zawodowo.
Nauczysz się rozmawiać z ciałem, jego symptomami, słuchać go, co ma Ci do powiedzenia o Tobie, Twojej historii, zaczniesz nawiązywać kontakt z OBRAZAMI WEWNĘTRZNYMI, które towarzyszą Ci od początku Twojego życia.

Zapraszam wszystkich chętnych zainteresowanych rozwojem osobistym, zgłębianiem świadomości ciała, zdobyciem głębszej wiedzy o sobie, swoim ciele, jego symptomach i napięciach, wpływie przeszłych doświadczeń na ciało i psychikę, pogłębieniem uważności na siebie, świat i ludzi.
Zaglądając w swoją  przeszłość kolejny raz , odkryjesz być może nowe obrazy, wspomnienia, doświadczenia, które są przyczyną wyuczonych nawyków ruchowych ciała, Twojej postawy i nawyków myślowych.

Zaproszę Cię do ćwiczeń, dyskusji, burzy mózgów, relaksacji, informacji zwrotnych, czucia swojego ciała TU i TERAZ , nazywania swoich przekonań pośredniczących i kluczowych, będących podstawą Twoich myśli, emocji i zachowań. W nich będziesz szukał swojej odpowiedzi na pytania, by zrozumieć co JEST w łączności z tym, co BYŁO, by lepiej kształtować to, co BĘDZIE w Twoim życiu.

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ:

Dowiesz się, jak ważna jest uważność na to, co czujesz, co uświadamiasz sobie w w swoim ciele w życiu prywatnym i zawodowym .  Czucie ciała i rozumienie jego języka jest bardzo ważną drogą do poznawania wpływu swojej historii życia na jego jakość dzisiaj. Nic w Twoim życiu nie dzieje się bez udziału CIAŁA. Jeśli nie czujesz szczęścia i spełnienia w życiu, to CIAŁO woła o Twoją uwagę i odpowiednią zmianę albo w płaszczyźnie CIAŁA albo UMYSŁU.

CEL WARSZTATU: poznanie zasad pracy z ciałem według analizy bioenergetycznej Aleksandra Lowena, pogłębienie  kontaktu z ciałem, ugruntowania, uświadomienie sobie blokad w ciele i nauczenie się ćwiczeń usuwających je, doświadczenie uważnego oddechu i wibracji. Poczucie energii w miednicy i jej przepływu przez serce do gardła. 

KORZYŚĆ: Uświadomienie sobie wpływu chronicznych napięć w ciele na jakość życia. Wprowadzenie świadomych zmian. Otworzenie się na inną konwencję terapeutyczną.

SŁOWA KLUCZE: ciało i umysł, postawa, ugruntowanie, napięcia, Zbroja, oddech, energii, przepływ energii, radość, świadomość i podświadomość, stopy, serce, gardło, głos, wewnętrzne obrazy, nawyki ruchowe i myślowe.

Zaproszę Cię do refleksji, dyskusji i ćwiczeń w poniższych tematach:

 • Rozwój świadomości ciała: ćwiczenia na pobudzenie kanałów odbioru bodźców ze świata zewnętrznego (wzrokowego, słuchowego, czuciowego)
 • Uświadomienie sobie czucia swojego ciała
 •  Jak emocje związane są z poszczególnymi częściami ciała i organami
 • Ćwiczenia pobudzające energię w ciele
 • Ćwiczenia oddechowe i ugruntowujące wg analizy bioenergetycznej  Lowena
 • Skanowanie ciała
 • Wizualizacja i afirmacja
 • Rysunek ciała

Zabierz ze sobą:   otwartość, ciekawość,  chęć pracy nad sobą,  swoje ciało i umysł, luźne ubranie, skarpety, ręcznik, gumkę do długich włosów, wodę nie gazowaną i GOTOWOŚĆ i ODWAGĘ na zmiany myślenia i czucia.

Zaliczka: 200 zł rezerwuje miejsce na warsztacie,

płatna do 15.06.2016 obniża koszt do 550 zł

Dodatkowe informacje

 • Tytuł warsztatu: Ciało zna odpowiedź
 • Prowadzący: Barbara Antonowicz
 • Data rozpoczęcia: 2016-07-09
 • Data zakończenia: 2016-07-10
 • Czas trwania: 2016-07-09 - 2016-07-10; W godzinach od 09.00 do 18.00 z przerwą obiadową od 13.00 do 14.30
 • Inwestycja: 600
 • Lokalizacja: Warszawa, ul. Wilcza 35/41 lok 17 (przy Pl. Konstytucji)

 • Zgłoszenia: Barbara Antonowicz, tel.: 601-33-44-41, e-mail: : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Dane osobowe: * Wypełnienie poniższego kwestionariusza oznacza, że zgłaszająca się jako uczestnik warsztatu wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych – przez organizatora tego projektu – dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz.883). * Organizator projektu jednocześnie informuje, że dane te będą traktowane jako poufne, tzn., że nie będą udostępniane żadnym postronnym osobom ani instytucjom.
Więcej w tej kategorii: « Emocje drogowskazem 4-5.08.2018