×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43


29 Kwi 2019

MIŁOŚĆ, SEKS I SERCE - Obudź swoją seksualność- energię życiową Wyróżniony

Motto warsztatu: 

„Aby dorosły osiągnął spełnienie seksualne, cała jego istota- głowa, serce i narządy seksualne musi zaangażować się w związek z drugą osobą”.

Aleksander Lowen

 

Prowadzący: Barbara Antonowicz, certyfikowany psychoterapeuta CBT
Termin: 16-17.11.2019
Koszt warsztatu:

- 600 zł po przelaniu całej kwoty do 27.10.2019 
- 700 zł od 28.10.2019 

Można zarezerwować miejsce w grupie wpłacając zaliczkę 200 zł a resztę drugim przelewem na 2 tyg przed warsztatem.

Rezygnacja z warsztatu do 1.11.2019 powoduje zwrot całej kwoty; do 9.11.2019 połowy kwoty.

Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.

Zgłoszenia  Barbara Antonowicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nr konta:

INTEGRACJA Barbara Antonowicz-Wlazińska
49-1140-2004-0000-3102-7467-1422
W tytule : warsztat miłość, seks i serce

Miejsce: Warszawa (dokładny adres podany zostanie później)
Harmonogram  zajęć:  10.00-18.00 z 1,5 h przerwą obiadową

 

Słowo SEKS i SEKSUALNOŚĆ są zapewne najczęściej używanymi rzeczownikami na całym świecie. Towarzyszy im cała paleta emocji: podniecenie, pożądanie, ciekawość, radość, przyjemność, ekscytacja a także rozczarowanie, strach, rezygnacja, zniechęcenie, wstyd, poczucie winy.

Energię pobudzenia seksualnego w pracy z ciałem traktujemy jako energię życiową, do której każdy ma dostęp, jeśli w ciele jego nie ma blokad i napięć, które powstają w okresie rozwoju psychoseksualnego każdego dziecka.

ENERGIA ORGASTYCZNA w rozumieniu Lowena to nie ORGAZM doświadczany w obrębie organów seksualnych w dole brzucha, a FALA rozładowania orgastycznego obejmująca całe ciało.

W takim doświadczaniu rozładowania seksualnego obecne są emocje dorosłego i dojrzałego człowieka tj. PODNIECENIE oparte o pożądanie, czyli pragnieniu kontaktu seksualnego.

W pożądaniu dojrzałego człowieka obecne są dwa czynniki składowe: MIŁOŚĆ – związana czułością ust i dłoni oraz AGRESJA – jako siła życiowa dająca siłę i odwagę do zbliżenia się do innego dorosłego w celu rozładowania napięcia seksualnego.

Dorosły integruje elementy uczuciowe i seksualne. Jeśli w jego relacji intymnej brak jest jednego z tych elementów, będzie odczuwał brak spełnienia uczuciowego lub seksualnego, pozostając w fazie przyjemności dziecięcej.

Tak dochodzi do frustracji w związkach, braku satysfakcji, problemów z erekcją, oziębłości, braku radości z życia, niedowartościowania jako kobieta/mężczyzna, złości, poczucia winy, wstydu.

Na tym warsztacie zaproszę Cię w PODRÓŻ W POSZUKIWANIU ŹRÓDŁA TWOJEJ SEKSUALNOŚCI w różnych etapach Twojego życia, odkrycia DROGI w ciele, BLOKAD jej przepływu.

Doświadczając swojego ciała w ćwiczeniach, odczuwając blokady w oddechu, ruchu, uświadomisz sobie, czego Twoje ciało musiało doświadczyć, że obecnie jego życiowa energia nie może płynąć swobodnie, ograniczając Ci dostęp do przyjemności. To właśnie doznanie PRZYJEMNOŚCI jest początkowym źródłem doświadczania satysfakcji seksualnej w życiu dorosłym.

Dowiesz się, że podstawowym czynnikiem wpływającym na otworzenie przepływu energii w ciele i połączenie miednicy z sercem jest ODDECH . Połączenie to widać w oczach.

Będziesz mógł pozwolić sobie na świadomy, uważny oddech. Zaczniesz czuć radość, spełnienie, spokój, elastyczność i energię w ciele. Zaczniesz inaczej czuć się w swoim ciele- zaczniesz wypełniać je SOBĄ. Inaczej będziesz patrzył na siebie i innych, słuchał i odczuwał swoją przyjemność w kontakcie z partnerem/partnerką, w otworzeniu swojego SERCA w PATRZENIU, CZUŁOŚĆ w całowaniu i dotykaniu, WRAŻLIWOŚĆ swojej SKÓRY na dotyk i pocałunki i efekcie końcowym totalną przyjemność w odczuciu rozładowania seksualnego, które ogarnia całe ciało.

Powrót do czucia przyjemności ważny jest nie tylko dla tych, którzy są w związkach. Każdy doświadczał lub doświadcza właśnie teraz bycia SINGLEM z różnych przyczyn. Nie oznacza to, że nie może czuć przyjemności w byciu w swoim ciele, patrzeniu na siebie z miłością, troską, obejmowania siebie i przytulania. BYCIE w ZWIĄZKU ze SOBĄ jest bardzo ważnym doświadczeniem, dającym podstawę do otworzenia się na dojrzały związek z partnerką/ partnerem. Wielu ludzi nie potrafiąc być samemu, wchodzi w związki tylko dlatego, że boją się być sami.

Zapraszam więc wszystkich chętnych zainteresowanych rozwojem osobistym, zgłębianiem świadomości ciała, zdobyciem głębszej wiedzy o sobie, swoim ciele, swojej seksualności, wpływem przeszłych doświadczeń na ciało i psychikę, pogłębianiem uważności na siebie, świat i ludzi.

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ:

Uświadomisz sobie czego doświadczyłeś jako DZIECKO w poszczególnych etapach rozwojowych; co zapamiętało Twoje ciało, o czym Ci mówi swoimi NAWYKAMI posturalnymi, mięśniowymi, emocjonalnymi, behawioralnymi, jaką HISTORIĘ opowiada Ci każdego dnia, jakie blokady przeszkadzają w odczuwaniu PRZYJMENOŚCI, CZUŁOŚCI i PRZEPŁYWIE ENERGII ORGASTYCZNEJ w rozumieniu LOWENA.

CEL WARSZTATU:

Nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem, z przyjemnością w byciu ze sobą, czucie swojej skóry,

dotyku. Uświadomienie swojego oddechu jako drogi do przepływu pobudzenia seksualnego

prowadzącego do odczuwania rozładowania energii seksualnej jako fali w ciele. Poznanie ćwiczeń prowadzących do rozluźnienia blokad w przepływie energii.

KORZYŚĆ:

Zatrzymanie się i pobudzenie energii życiowej w jej swobodnym przepływie z serca do góry i do dołu ciała, uświadomienie sobie znaczenia wrażliwości skóry, ust, dłoni, sutków i organów seksualnych, kontaktu z ciałem, miednicą, oddechem, blokadami ograniczającymi odczuwanie przyjemności jako wstępu do podniecenia i pożądania, czułości wyrażanej dłońmi i ustami, poczucie w ciele agresji do sięgania i wpływu ruchu na czucie energii w ciele podczas ćwiczeń bioenergetycznych, w świadomym oddechu do brzucha i w tańcu.

Będziesz mogła także pogłębić swoją wiedzę terapeutyczną o teorię i wiedzę dot. Bioenergetycznego rozumienia seksualności.

SŁOWA KLUCZE:

Seksualność, energia orgastyczna, etapy rozwoju psychoseksualnego, podniecenie, czułość, agresja, integracja czułości i agresji jako przejaw dorosłości w realizacji potrzeb bliskości i seksualności, postawa, ugruntowanie, miednica, serce, oczy

Zaproszę Cię do refleksji, dyskusji i ćwiczeń w poniższych tematach:

Czym jest seksualność dla Ciebie?

Jak doświadczasz przyjemności w ciele?

Emocje dzieciństwa: przyjemność, smutek, złość a emocje dorosłości:

podniecenie i pożądanie, miłość i czułość w połączeniu z agresją dążącą do penetrowania i rozładowania napięcia seksualnego.

Wrażliwość oczu, skóry, ust, sutków i organów seksualnych

Jak pracują Twoje MÓZGI : w GŁOWIE, w SERCU, w MIEDNICY, których blokada prowadzi do blokady serca.

Jak etapy rozwoju psychoseksualnego ukształtowały Twoje ciało do doświadczania pobudzenia seksualnego: usta, sutki, organy seksualne?

Ćwiczenia pobudzające energię w ciele

Ćwiczenia oddechowe i ugruntowujące

Zabierz ze sobą: otwartość, ciekawość, chęć pracy nad sobą, swoje ciało i umysł, karimatę, luźne ubranie, skarpety, ręcznik, poduszkę (40 cm x 40cm), gumkę do długich włosów, 2 l butelkę wody niegazowanej i GOTOWOŚĆ  na PRZYGODĘ i SPOTKANIE ze swoim CIAŁEM i jego HISTORIĄ!

Warsztat przeciwskazany w przypadku:
- diagnozy zaburzeń psychicznych
- epilepsji
- poważnych problemów z ciśnieniem
- ciężkiej depresji
- ciąży i połogu
- gorączki
- aktualnych stanów chorobowych
- silnych reakcji emocjonalnych na krzyk

„ Miłość nie ogranicza się do miłości seksualnej między kobietą a mężczyzną. Istnieje wszędzie tam, gdzie istnieje przyjemność i pragnienie bliskości”.

Alexander Lowen

 

Dodatkowe informacje

 • Tytuł warsztatu: MIŁOŚĆ, SEKS I SERCE
 • Termin: 16-17.11.2019
 • Prowadzący: Barbara Antonowicz
 • Czas trwania: 10.00-18.00 z 1,5 godzinną przerwą obiadową
 • Inwestycja: - 600 zł po przelaniu całej kwoty do 27.10.2019; - 700 zł od 28.10.2019
  Można zarezerwować miejsce w grupie wpłacając zaliczkę 200 zł a resztę drugim przelewem na 2 tyg przed warsztatem.

  Rezygnacja z warsztatu do 1.11.2019 powoduje zwrot całej kwoty; do 9.11.2019 połowy kwoty.
  Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.
 • Lokalizacja: Warszawa , dokładny adres zostanie podany później
 • Zgłoszenia: Barbara Antonowicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Telefon: 601-33-44-41
 • Dane osobowe: * Wypełnienie poniższego kwestionariusza oznacza, że zgłaszająca się jako uczestnik warsztatu wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych – przez organizatora tego projektu – dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz.883). * Organizator projektu jednocześnie informuje, że dane te będą traktowane jako poufne, tzn., że nie będą udostępniane żadnym postronnym osobom ani instytucjom.