×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43


05 Paź 2019

MIŁOŚĆ, SEKS I SERCE - Obudź swoją seksualność- energię życiową 13-15.03.2020 Wyróżniony

 

 

Prowadzący: Barbara Antonowicz (certyfikowany psychoterapeuta CBT), Dorota Hołówka (pedagog, psycholog)
Termin: 13-15.03.2020
Koszt warsztatu:

- 600 zł 

Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 150 zł. na konto Nr konta: Bank PKO BP S.A. 50 1020 5558 1111 1877 0030 0043. Ważne - w tytule: warsztaty MSS marzec 2020

Zgłoszenia  Rezerwacja odbywa się TYLKO drogą mailową:mail: biuro@nowapsychologia.com
Nr konta:

PKO BP S.A. 50 1020 5558 1111 1877 0030 0043
W tytule : warsztaty MSS marzec 2020

Miejsce: Kraków, Przybyszewskiego 13
Harmonogram  zajęć:
  • piątek start o godz. 9.45 – 10.00 kończymy 18.00 (z 1,5h przerwą na obiad). Prosimy przybyć o 9.45 - czas na rozliczenie, kawę i ciastko, tak byśmy mogli zacząć warsztat o godz. 10.00
  • sobota zaczynamy o 9.00 kończymy 17.00 – 18.00 (z 1,5h przerwą na obiad)
  • niedziela zaczynamy 9.00 kończymy ok 15.00 bez przerwy obiadowej.

 

TEORIA:

ENERGIA ORGASTYCZNA w rozumieniu Lowena to nie ORGAZM doświadczany w obrębie organów seksualnych w dole brzucha, a FALA rozładowania orgastycznego obejmująca całe ciało.

W takim doświadczaniu rozładowania seksualnego obecne są emocje dorosłego i dojrzałego człowieka tj. PODNIECENIE oparte o pożądanie, czyli pragnieniu kontaktu seksualnego. W pożądaniu dojrzałego człowieka obecne są dwa czynniki składowe: MIŁOŚĆ – związana czułością ust i dłoni oraz AGRESJA – jako siła życiowa dająca siłę i odwagę do zbliżenia się do innego dorosłego w celu rozładowania napięcia seksualnego. Dorosły integruje elementy uczuciowe i seksualne. Jeśli w jego relacji intymnej brak jest jednego z tych elementów, będzie odczuwał brak spełnienia uczuciowego lub seksualnego, pozostając w fazie przyjemności dziecięcej.

Tak dochodzi do frustracji w związkach, braku satysfakcji, problemów z erekcją, oziębłości, braku radości z życia, niedowartościowania jako kobieta/mężczyzna, złości, poczucia winy, wstydu.

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ:

Uświadomisz sobie czego doświadczyłeś jako DZIECKO w poszczególnych etapach rozwojowych; co zapamiętało Twoje ciało, o czym Ci mówi swoimi NAWYKAMI posturalnymi, mięśniowymi, emocjonalnymi, behawioralnymi, jaką HISTORIĘ opowiada Ci każdego dnia, jakie blokady przeszkadzają w odczuwaniu PRZYJMENOŚCI, CZUŁOŚCI i PRZEPŁYWIE ENERGII ORGASTYCZNEJ w rozumieniu LOWENA.

CEL WARSZTATU:

Nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem, z przyjemnością w byciu ze sobą, czucie swojej skóry,

dotyku. Uświadomienie swojego oddechu jako drogi do przepływu pobudzenia seksualnego

prowadzącego do odczuwania rozładowania energii seksualnej jako fali w ciele. Poznanie ćwiczeń prowadzących do rozluźnienia blokad w przepływie energii.

KORZYŚĆ:

Zatrzymanie się i pobudzenie energii życiowej w jej swobodnym przepływie z serca do góry i do dołu ciała, uświadomienie sobie znaczenia wrażliwości skóry, ust, dłoni, sutków i organów seksualnych, kontaktu z ciałem, miednicą, oddechem, blokadami ograniczającymi odczuwanie przyjemności jako wstępu do podniecenia i pożądania, czułości wyrażanej dłońmi i ustami, poczucie w ciele agresji do sięgania i wpływu ruchu na czucie energii w ciele podczas ćwiczeń bioenergetycznych, w świadomym oddechu do brzucha i w tańcu.

Będziesz mogła także pogłębić swoją wiedzę terapeutyczną o teorię i wiedzę dot. Bioenergetycznego rozumienia seksualności.

SŁOWA KLUCZE:

Seksualność, energia orgastyczna, etapy rozwoju psychoseksualnego, podniecenie, czułość, agresja, integracja czułości i agresji jako przejaw dorosłości w realizacji potrzeb bliskości i seksualności, postawa, ugruntowanie, miednica, serce, oczy

Zaproszę Cię do refleksji, dyskusji i ćwiczeń w poniższych tematach:

Czym jest seksualność dla Ciebie?

Jak doświadczasz przyjemności w ciele?

Emocje dzieciństwa: przyjemność, smutek, złość a emocje dorosłości:

podniecenie i pożądanie, miłość i czułość w połączeniu z agresją dążącą do penetrowania i rozładowania napięcia seksualnego.

Wrażliwość oczu, skóry, ust, sutków i organów seksualnych

Jak pracują Twoje MÓZGI : w GŁOWIE, w SERCU, w MIEDNICY, których blokada prowadzi do blokady serca.

Jak etapy rozwoju psychoseksualnego ukształtowały Twoje ciało do doświadczania pobudzenia seksualnego: usta, sutki, organy seksualne?

Ćwiczenia pobudzające energię w ciele

Ćwiczenia oddechowe i ugruntowujące

Zabierz ze sobą: otwartość, ciekawość, chęć pracy nad sobą, swoje ciało i umysł, karimatę, luźne ubranie, skarpety, ręcznik, poduszkę (40 cm x 40cm), gumkę do długich włosów, 2 l butelkę wody niegazowanej i GOTOWOŚĆ  na PRZYGODĘ i SPOTKANIE ze swoim CIAŁEM i jego HISTORIĄ!

Warsztat przeciwskazany w przypadku:
- diagnozy zaburzeń psychicznych
- epilepsji
- poważnych problemów z ciśnieniem
- ciężkiej depresji
- ciąży i połogu
- gorączki
- aktualnych stanów chorobowych
- silnych reakcji emocjonalnych na krzyk

„ Miłość nie ogranicza się do miłości seksualnej między kobietą a mężczyzną. Istnieje wszędzie tam, gdzie istnieje przyjemność i pragnienie bliskości”.

Alexander Lowen

 

Dodatkowe informacje

  • Tytuł warsztatu: MIŁOŚĆ, SEKS I SERCE
  • Termin: 13-15.03.2020
  • Prowadzący: Barbara Antonowicz (certyfikowany psychoterapeuta CBT), Dorota Hołówka (pedagog, psycholog)
  • Inwestycja: - 600 zł Potwierdzeniem decyzji uczestnictwa jest zaliczka w wysokości 150 zł. na konto Nr konta: Bank PKO BP S.A. 50 1020 5558 1111 1877 0030 0043. Ważne - w tytule: warsztaty MSS marzec 2020
  • Lokalizacja: Kraków, Przybyszewskiego 13
  • Zgłoszenia: Rezerwacja odbywa się TYLKO drogą mailową:mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Dane osobowe: * Wypełnienie poniższego kwestionariusza oznacza, że zgłaszająca się jako uczestnik warsztatu wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych – przez organizatora tego projektu – dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz.883). * Organizator projektu jednocześnie informuje, że dane te będą traktowane jako poufne, tzn., że nie będą udostępniane żadnym postronnym osobom ani instytucjom.