18 Mar 2019

Przeniesienie i przeciwprzeniesienie Wyróżniony

Motto warsztatu: 

"Każda metoda psychoterapeutyczna ma swoje mocne i słabe strony. Dla każdej z nich problemem jest rozpoznawanie jej słabej strony. Wówczas warto chociaż raz "SPOJRZEĆ POZA BRZEG SWOJEGO TALERZA", pozwolić sobie doświadczyć innej metody i z tej nowej perspektywy spojrzeć na własną pracę. Często już taka zmiana perspektywy wystarcza, by poczuć …nowe impulsy dla siebie, własnej praktyki i rozwijać je dalej.” 

Jens Tasche


PSYCHOTERAPEUCI RÓŻNYCH KONWENCJI ŁĄCZMY SIĘ!

Pod tym hasłem Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej rozpoczyna projekt skierowany do psychoterapeutów różnych konwencji psychoterapeutycznych w Polsce… i nie tylko.
Tak naprawdę różnimy się od siebie metodami psychoterapeutycznymi w „GŁOWIE”, ale w „CIELE” łączą nas te same procesy emocjonalne, których doświadczamy w pracy z naszymi klientami/pacjentami.
Nasze ciała reagują w przeniesieniu i przeciwprzeniesieniu. Wpływają na nasz oddech, pozycję ciała, ruchy, gesty i mimikę.
W analizie bioenergetycznej patrzymy na struktury charakteru, jako „zamrożone przeniesienie”. Zadaniem terapeuty jest je odkryć poprzez ćwiczenia i dzięki temu zrobić miejsce na zmianę.

Przeniesienie i przeciwprzeniesienie to pierwszy warsztat, którym rozpoczynamy ten projekt.

 

Prowadzący: Jens Tasche (Certyfikowany analityk bioenergetyczny CBT, superwizor, trener szkoleniowy dla psychoterapeutów)
Organizator: Barbara Antonowicz-Wlazińska b.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Wpłata po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego i potwierdzeniu rezerwacji miejsca w grupie. Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.
Termin: 13-14.04.2019   (Poznań)
Koszt warsztatu: 1.250 zł
Zadatek:  Wpłata zadatku 400,00 zł rezerwuje miejsce. Całość płatna do 22.03.2019. Rezygnacja z warsztatu do 22.03.2019 gwarantuje zwrot zadatku lub pełnej wpłaty. Po tym terminie zadatek jest bezzwrotny.
Nr konta: Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej, ul. Paderewskiego 11 lok 9, 61-770 Poznań, nr konta: Bank BGŻ nr. 91 2030 0045 1110 0000 0279 9730, w tytule: warsztat PRZENIESIENIE I PRZECIWPRZENIESIENIE.
Miejsce: Ośrodek Ciało i Dialog, Poznań, ul. Ratajczaka 26/6, m.98 (III p.)
Harmonogram  zajęć:

sobota 13.04.2019 w godz. 10.00-17.30 z 1,5 godz. przerwą obiadową
niedziela 14.04.19 w godz. 9.00- 16.00 z 1 godz. przerwą obiadową, chyba, że grupa ustali inaczej.

 

 

 

CEL WARSZTATU:

 • Warsztat opiera się na psychoanalitycznej psychologii rozwojowej jako wspólnej płaszczyźnie pracy terapeutycznej. Umożliwi „nie-analitykom bioenergetycznym” spojrzeć na własną pracę i siebie z innej perspektywy i wykorzystać ją w celu rozwoju własnych kompetencji zawodowych oraz pozwala na poznanie metodycznego postępowania i teoretycznego rozumienia analizy bioenergetycznej:

  • praktyczne wprowadzenie w analizę bioenergetyczną,
  • przegląd historycznego jej rozwoju,
  • blokady w ciele jako centralny mechanizm obronny SELF,
  • przeniesienie i przeciwprzeniesienie w analizie bioenergetycznej,
  • zasada abstynencji w analizie bioenergetycznej,
  • wspólne punkty psychoanalizy i analizy bioenergetycznej.

KORZYŚĆ DLA UCZESTNIKÓW:

 • poznanie i doświadczenie pracy z ciałem według analizy bioenergetycznej,
 • uświadomienie sobie swoich nawyków posturalnych, oddechowych, emocjonalnych i behawioralnych,
 • poczucie, czym jest przeniesienie i przeciwprzeniesienie w procesie pracy z klientami/pacjentami,
 • wzięcie z „TALERZA BIOENERGETYCZNEGO” teorii i doświadczeń, jakie mogą wzbogacić praktykę psychoterapeutyczną, pogłębić świadomość siebie i procesów zachodzących w ciele terapeuty i uważność na to, co dzieje się podczas sesji z klientem/pacjentem w jego ciele, emocjach, oddechu.

 

Prosimy zabrać ze sobą skarpety i kapcie (do sali wchodzimy w skarpetach), ubranie sportowe umożliwiające wykonywanie ćwiczeń, T-shirt z krótkim rękawem i bluzę lub sweter z długim, gumkę do włosów, jeśli ktoś ma długie włosy.

"PRACA Z CIAŁEM TO DROGA DO SERCA" - Alexander Lowen

 

Informacja o prowadzącym: 

 Jens Tasche prowadzi gabinet prywatny w Berlinie terapii indywidualnej i dla par. Swoją działalność rozszerzył także o coaching.

Jego szczególne zainteresowanie zawodowe obejmuje terapeutyczną pracę bioenergetyczną z zaburzeniami narcystycznymi i strukturalnymi, związek analizy bioenergetycznej ze współczesną psychoanalizą.

Jest autorem licznych publikacji i książki " Koerperpsychoterapie -zwischen Bioenergetik und Psychoanalyse" (tłumacz: „Psychoterapia ciała - między bioenergetyką a psychoanalizą")

Od 2016 roku jest superwizorem polskich psychoterapeutów analizy bioenergetycznej.

Swoja pracę w procesie pomagania ludziom rozpoczął w roku 1976r. w więzieniu jako pierwszym miejscu pracy po studiach resocjalizacji. Był to Zakład Karny dla Nieletnich. To ekstremalne doświadczenie pracy z nieletnimi wywarło ogromny wpływ na jego dalszą drogę zawodową i ukierunkowało na szkolenie w analizie bioenergetycznej.

W 1989 roku rozpoczął 10-letnią współpracę z amerykańskim analitykiem bioenergetycznym Leonardem Hochmanem, która wpłynęła znacząco i wpływa nadal na jego terapeutyczne rozumienie pracy z ciałem.


 

 

Serdecznie zapraszam!

 

Dodatkowe informacje

 • Tytuł warsztatu: Przeniesienie i przeciwprzeniesienie
 • Termin: 13-14.04.2019 (Poznań)
 • Czas trwania: sobota 13.04.2019 w godz. 10.00-17.30 z 1,5 godz. przerwą obiadową
  niedziela 14.04.19 w godz. 9.00- 16.00 z 1 godz. przerwą obiadową, chyba, że grupa ustali inaczej.
 • Inwestycja: 1 250 zł
 • Lokalizacja: Ośrodek Ciało i Dialog, Poznań, ul. Ratajczaka 26/6, m.98 (III p.)
 • Zgłoszenia: Barbara Antonowicz-Wlazińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wpłata po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego i potwierdzeniu rezerwacji miejsca w grupie.
 • Telefon: 601-33-44-41
 • Dane osobowe: * Wypełnienie poniższego kwestionariusza oznacza, że zgłaszająca się jako uczestnik warsztatu wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych – przez organizatora tego projektu – dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz.883). * Organizator projektu jednocześnie informuje, że dane te będą traktowane jako poufne, tzn., że nie będą udostępniane żadnym postronnym osobom ani instytucjom.