×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43


06 Maj 2019

BORDERLINE I NARCYZM - ZABURZENIA NASZYCH CZASÓW Wyróżniony

 

Motto warsztatu: 

„PRACA Z CIAŁEM TO DROGA DO SERCA”
Alexander Lowen

 

Prowadzący: Jens Tasche, superwizor, certyfikowany psychoterapeuta CBT, trener szkoleniowy
Forma zajęć WARSZTAT DLA PSYCHOTERAPEUTÓW RÓŻNYCH KONWENCJI
Termin: 23-24.11.2019
Koszt warsztatu:

1250 zł
Ilość miejsc w grupie ograniczona.
Wpłata zaliczka bezzwrotnego w wys. 400,00 zł rezerwuje miejsce w grupie.
Całość płatna do  25.10.2019.
Rezygnacja z warsztatu do 25.10.2019 gwarantuje zwrot
wpłaty po potrąceniu zaliczki; do 10.11.2019 połowę wpłaty po potrąceniu
zaliczki. Po tym terminie kwota nie jest zwracana.

Zgłoszenia  Barbara Antonowicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nr konta:

Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej
ul. Paderewskiego 11 lok 9
61-770 Poznań
Bank BGŻ

91 2030 0045 1110 0000 0279 9730

Miejsce: Poznań, ul. Ratajczaka 26/6 m 98 (Centrum)
Harmonogram  zajęć: sobota 23.11.2019 w godz. 10.00-17.30 z 1,5 godz. przerwą obiadową
niedziela 24.11.2019 w godz. 9.00- 16.00 z 1 godz. przerwą obiadową
chyba, że grupa ustali inaczej
Zabrać ze sobą:

skarpety i kapcie (do sali wchodzimy w skarpetach) ubranie sportowe
umożliwiające wykonywanie ćwiczeń, t-shirt z krótkim rękawem i bluzę lub

sweter z długim, gumkę do włosów, jeśli ktoś ma długie

„Uważam, że każda choroba jest psychosomatyczna, bo ciało i umysł to jedność i są wzajemnie ze sobą sprzężone. Natomiast część z nich dużo lepiej leczy się na poziomie ciała, a inne skuteczniej na poziomie psychologicznym”.

Jens Tasche

  

PSYCHOTERAPEUCI RÓŻNYCH KONWENCJI ŁĄCZMY SIĘ!

Pod tym hasłem Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej prowadzi projekt skierowany do Psychoterapeutów różnych konwencji psychoterapeutycznych w Polsce… i nie tylko.

 

Tak naprawdę różnimy się od siebie metodami psychoterapeutycznymi w „GŁOWIE”,   ale w „CIELE” łączą nas te same procesy emocjonalne, których doświadczamy w pracy z naszymi Klientami/Pacjentami. Nasze ciała reagują w przeniesieniu i przeciwprzeniesieniu. Wpływają na nasz oddech, pozycję ciała, ruchy, gesty i mimikę. Tym razem zapraszamy Psychoterapeutów na warsztat:

 

BORDERLINE I NARCYZM - ZABURZENIA NASZYCH CZASÓW

 

CEL WARSZTATU:

 • Poznanie metodycznego postępowania i teoretycznego rozumienia analizy bioenergetycznej a więc;
  • praktyczne wprowadzenie w analizę bioenergetyczną
  • przegląd historycznego jej rozwoju
  • blokady w ciele jako centralny mechanizm obronny SELF
 • Przyjrzenie się zaburzeniu osobowości borderline i zaburzeniu narcystycznemu głównie z perspektywy teoretycznej i strukturalnej;
 • przedyskutowanie centralnych deficytów psychologicznych leżących u podstaw obu tych patologii;
 • zaprezentowanie różnych podejść do leczenia konkretnych zaburzeń biorąc pod uwagę wkład Wilhelma Reicha i Alexandra Lowena.

 

 

KORZYŚĆ DLA UCZESTNIKÓW:

 • Poznanie i doświadczenie pracy z ciałem według analizy bioenergetycznej
 • Uświadomienie sobie swoich nawyków posturalnych, oddechowych, emocjonalnych i behawioralnych
 • Wzięcie z „TALERZA BIOENERGETYCZNEGO” teorii i doświadczeń, jakie mogą wzbogacić praktykę psychoterapeutyczną, pogłębić świadomość siebie i procesów zachodzących w ciele terapeuty i uważność na to, co dzieje się podczas sesji z Klientem/Pacjentem w jego ciele, emocjach, oddechu.
 • Jens Tasche łączy w swojej pracy z ciałem analizę bioenergetyczną ze współczesną psychoanalizą, teorią mentalizacji, przywiązania, fałszywego JA.

To analiza bioenergetyczna w najlepszym nowatorskim wydaniu odnosząca się do wielu teorii psychoterapeutycznych, reprezentowanych w najnowszych odkryciach i badaniach.

 

 

TEORIA:

 • Zgodnie ze współczesną psychoanalizą, zaburzenie osobowości borderline charakteryzuje znacząca słabość strukturalna, która manifestuje się w fobiach, ograniczeniach, depresji, wewnętrznej pustce, symptomach dysocjacyjnych, zachowaniu antyspołecznym, dziwności, autoagresji i symptomach psychotycznych – są to patologiczne formy radzenia sobie z niezwykle zagrażającym niepokojem. Bioenergetyczna praca z ciałem z tą grupą klientów, nie może więc ustalić za cel początkowy mobilizacji emocji czy podniesienia świadomości pre-werbalnych doświadczeń fizyczno-afektywnych. W to miejsce, podstawowym celem jest stworzenie przestrzeni zaufania, w której można świadomie odczuwać i doświadczać ciała, jest to baza do postrzegania siebie.
 • Patologie narcystyczne stanowią główny problem dla tradycyjnej AB. 50% do 80 % wszystkich klientów szukających dziś wsparcia terapeutycznego to ludzie cierpiący na narcystyczne problemy z osobowością.
 • W tym module, zaburzenia osobowości borderline i zaburzenia narcystyczne zostaną zaprezentowane jako zaburzenia rozwojowe – zwłaszcza jako dwie różne reakcje na podobne układy rozwojowo-psychopatologiczne, które są ostatecznie zakorzenione w wielkiej bezradności i porzuceniu z okresu wczesnego dzieciństwa.
 • W odniesieniu do tematu borderline omówione zostaną ogólnie dwie z psychoanalitycznych koncepcji leczenia: leczenie oparte na mentalizacji (ang. Mentalization-Based Treatment MBT) i psychoterapia skupiona na przeniesieniu (ang. Transference-Focused Psychotherapy TFP). W odniesieniu do zaburzeń narcystycznych, moduł szkolenia skupi się na tematach narcystycznej obrony (Wilhelm Reich), fałszywego ja (Donald W. Winnicott, Michael Balint), wspaniałości (Heinz Kohut) i depresji porzuceniowej (Margaret Mahler, James Masterson).

 

 „ Miłość nie ogranicza się do miłości seksualnej między kobietą a mężczyzną. Istnieje wszędzie tam, gdzie istnieje przyjemność i pragnienie bliskości”.

Alexander Lowen

 

 

PROWADZĄCY:

 

JENS TASCHE

Certyfikowany analityk bioenergetyczny CBT, superwizor i trener szkoleniowy dla terapeutów

 

 

 

Prowadzi gabinet prywatny w Berlinie terapii indywidualnej i dla par. Swoją działalność rozszerzył także o coaching.

Jego szczególne zainteresowanie zawodowe obejmuje terapeutyczną pracę bioenergetyczną z zaburzeniami narcystycznymi i strukturalnymi, związek analizy bioenergetycznej ze współczesną psychoanalizą.

Jest autorem licznych publikacji i książki " Koerperpsychoterapie -zwischen Bioenergetik und Psychoanalyse" ( „Psychoterapia ciała - między bienergetyką a psychoanalizą"), Bioenergetik als mentalisierende Körpertherapie  (Bioenergetyka jako mentalizująca praca z ciałem).

Od 2016 roku jest superwizorem polskich psychoterapeutów analizy bioenergetycznej.

Swoja pracę w procesie pomagania ludziom rozpoczął w roku 1976r. w więzieniu jako pierwszym miejscu pracy po studiach resocjalizacji. Był to Zakład Karny dla Nieletnich. To ekstremalne doświadczenie pracy z nieletnimi wywarło ogromny wpływ na jego dalszą drogę zawodową i ukierunkowało na szkolenie w analizie bioenergetycznej.

W 1989 roku rozpoczął 10-letnią współpracę z amerykańskim analitykiem bioenergetycznym Leonardem Hochmanem, która wpłynęła znacząco i wpływa nadal na jego terapeutyczne rozumienie pracy z ciałem.

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje

 • Tytuł warsztatu: MIŁOŚĆ, SEKS I SERCE
 • Termin: 23-24.11.2019
 • Prowadzący: Jens Tasche, superwizor, certyfikowany psychoterapeuta CBT, trener szkoleniowy
 • Czas trwania: sobota 23.11.2019 w godz. 10.00-17.30 z 1,5 godz. przerwą obiadową
  niedziela 24.11.2019 w godz. 9.00- 16.00 z 1 godz. przerwą obiadową chyba, że grupa ustali inaczej
 • Inwestycja: 1250 zł ilość miejsc w grupie ograniczona.
  Wpłata bezzwrotnej zaliczki w wys. 400,00 zł rezerwuje miejsce w grupie. Całość płatna do 25.10.2019.
  Rezygnacja z warsztatu do 25.10.2019 gwarantuje zwrot wpłaty po potrąceniu zaliczki; do 10.11.2019 połowę wpłaty po potrąceniu zaliczki.
  Po tym terminie kwota nie jest zwracana.
 • Lokalizacja: Poznań, ul. Ratajczaka 26/6 m 98 (Centrum)
 • Zgłoszenia: Barbara Antonowicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Telefon: 601-33-44-41
 • Dane osobowe: * Wypełnienie poniższego kwestionariusza oznacza, że zgłaszająca się jako uczestnik warsztatu wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych – przez organizatora tego projektu – dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz.883). * Organizator projektu jednocześnie informuje, że dane te będą traktowane jako poufne, tzn., że nie będą udostępniane żadnym postronnym osobom ani instytucjom.